Wędrowaliśmy do Maryi - refleksje pielgrzyma 13 sierpnia 1 300 pielgrzymów z diecezji po 5 (a dla dwóch grup po 6) dniach wędrówki i pokonaniu przeszło 100 km dotarło na Jasną Górę. Prowadziło ich 30 kapłanów, 10 kleryków oraz 5 sióstr zakonnych. Najmłodszy pielgrzym miał 2 miesiące, najstarszy - 77 lat. Tyle liczby, które jednak nie mówią niczego...

Obóz w Kusiętach (wideo)W poniedziałkowy wieczór 12 sierpnia pielgrzymi z naszej diecezji rozbili obóz Joachimowie (Kusięta). Mimo zmęczenia, mieli jeszcze siłę na modlitewne spotkanie ze śpiewem na ustach i prezentacje grup. Przedstawiamy ostatni film z tegorocznej pielgrzymki.

Już na Jasnej GórzeJedną z pielgrzymek, która 13 sierpnia weszła na Jasną Górę, była 22. Piesza Pielgrzymka Diec. Sosnowieckiej. W pielgrzymce szło 1 tys. 300 pątników w 10 grupach. Na szlak wyruszono pod hasłem: „Z wiarą odważnie przez życie”. Podczas 5-dniowego marszu pokonano 100 km. Pątnikom przewodził ks. Marek Bigaj, a w posłudze duchowej wspierało go 30 kapłanów, 10 kleryków oraz 5 sióstr zakonnych. Pielgrzymów witał bp diecezji Grzegorz Kaszak. Najmłodszy pielgrzym miał 2 miesiące, a najstarszy 77 lat.

Fotorelacje - 13 sierpnia13 sierpnia (wtorek) Joachimów - Jasna Góra:

Fotorelacje - 12 sierpnia12 sierpnia (poniedziałek) Złoty Potok - Kusięta (Joachimów):

Fotorelacje - 11 sierpnia11 sierpnia (niedziela) Mirów - Złoty Potok: